Apel Młodych - informacje ogólne


Apel Młodych "Światowe Dni Młodzieży - wkręć się!"
Pod takim hasłem 19 września odbędzie się w Radomiu piąty już Apel Młodych. Na Rynku Miasta Kazimierzowskiego będą się z nami modlić o. Leon Knabit, zespół Full Power Spirit z Olgą Szomańską, RYMcerze, Młodzi z Winkiem oraz młodzi z Włoch, Węgier i Ukrainy.

Jubileuszowy Apel ma zachęcić młodych ludzi z całego Radomia do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. Pojawią się na nim wolontariusze ŚDM, przedstawiciele różnych sekcji i oczywiście diecezjalni koordynatorzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - ks. Mariusz Wilk i ks. Marek Adamczyk.Apel będzie dla naszej diecezji niejako próbą generalną przed przyszłorocznymi wydarzeniami w Krakowie. Każdego roku Apel połączony jest z koncertem "Nieziemskie Granie", któremu przewodzi chór i zespół pod batutą ks. Bartłomieja Winka. "Wszyscy mamy ogromny zapał - mówi ks. Bartłomiej. - Chór ćwiczy już od maja, chcemy mocno zaakcentować nasze oczekiwanie na Światowe Dni Młodzieży". Na pewno pojawi się hymn "Błogosławieni miłosierni".

Tradycyjnie w czasie Apelu odbędzie się też adoracja Najświętszego Sakramentu, a wszyscy przybyli będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Adoracja trwać będzie przez cały czas w kościele farnym. Zarówno w świątyni jak i na placu kościelnym od godziny 19 będą spowiadać przybyli kapłani. Jako pierwsi z gości na scenie pojawią się RYMcerze - spotkanie z nimi zacznie się o 16.30. W tym samym czasie w kościele farnym odbędzie się spotkanie z o. Leonem Knabitem, znanym benedyktynem z Tyńca, autorem książek i blogerem. Na dziedzińcu kurii diecezjalnej natomiast spotkają się po raz pierwszy wszyscy wolontariusze ŚDM. Będą mieli okazję poznać się między sobą oraz zaplanować działania na najbliższe miesiące. Następnie - około godziny 18 zaczniemy wspólne świętowanie na Rynku.

Ostatni Apel Młodych miał miejsce w kwietniu, kiedy żegnaliśmy się z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Na scenie wystąpił wtedy zespół Młodzi z Winkiem, znani i lubiani Wyrwani z Niewoli oraz chór TGD. W radomskim Automobilklubie zgromadziło się wtedy prawie 4 tysiące młodych.

Zachęcamy do śledzenia strony Apelu i strony radomskich przygotowań do ŚDM:
www.apelmlodych.pl
www.facebook.com/mlodziradom
www.sdm2016.radom.pl
www.facebook.com/Radom2016