Apel Młodych - informacje ogólne

Światowe Dni Młodzieży - wkręć się!
Pod takim hasłem 19 września odbędzie się w Radomiu piąty już Apel Młodych. Na Rynku Starego Miasta będą się z nami modlić o. Leon Knabit, zespół Full Power Spirit oraz młodzi z Ukrainy i Włoch. Jubileuszowy Apel ma zachęcić młodych ludzi z całego Radomia do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. Pojawią się na nim wolontariusze ŚDM, przedstawiciele różnych sekcji i oczywiście diecezjalni koordynatorzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - ks. Mariusz Wilk i ks. Marek Adamczyk. Apel będzie dla naszej diecezji niejako próbą generalną przed przyszłorocznymi wydarzeniami w Krakowie. Każdego roku Apel połączony jest z koncertem "Nieziemskie Granie", któremu przewodniczy chór pod batutą ks. Bartłomieja Winka. Wszyscy mamy ogromny zapał - mówi ks. Bartłomiej. - Chór ćwiczy już od maja, chcemy mocno zaakcentować nasze oczekiwanie na Światowe Dni Młodzieży. Na pewno pojawi się hymn "Błogosławieni miłosierni". Tradycyjnie w czasie Apelu odbędzie się też adoracja Najświętszego Sakramentu, a wszyscy przybyli będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Ostatni Apel Młodych miał miejsce w kwietniu, kiedy żegnaliśmy się z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Na scenie wystąpił wtedy zespół Młodzi z Winkiem, znani i lubiani Wyrwani z Niewoli oraz chór TGD. W radomskim Automobilklubie zgromadziło się prawie 4 tysiące młodych. Zachęcamy do zapoznania się z Informacjami dla opiekunów grup.
W ramach promocji Apelu 1 września w Radomiu odbędzie się przejazd rolkarzy. Spotykamy się o 19.30 przy katedrze - do zobaczenia!
Zachęcamy do dołączenia do naszego facebookowego wydarzenia oraz do śledzenia stron Apelu i radomskich przygotowań do ŚDM:

www.apelmlodych.pl
www.facebook.com/mlodziradom

www.sdm2016.radom.pl
www.facebook.com/Radom2016

---------------------------------
Kontakt w sprawie Apelu:
Otylia Brendel (Koordynator Sekcji Promocji ŚDM) - 519 102 444